RESULTS 2015
NORSK SCHÄFERHUND KLUB AVD MØRE OG ROMSDAL
Avd. Møre og Romsdals Ærespremie til beste utstillings tispe 2015 - INGODDS YOSCHIE
Norsk Schäferhund Klub Hovedstyrets Ærespremie til beste utstillingshund 2015 - INGODDS YOSCHIE
_____________________________________________________________________________________________________
NORSK SCHÄFERHUND KLUB AVD NORDENFJELDSKE
Avd. Nordenfjeldskes Ærespremie til beste utstillings hanhund 2015 - INT N SE U CH SchH1 INGODDS ELLOS Kkl 1
Avd. Nordenfjeldskes Ærespremie til beste utstillings tispe 2015 - INT N SE U CH SchH1 INGODDS FOLLIS kkl 1
Hovedstyrets Ærespremie til besteutstillings hund 2015 - INT N SE U CH SchH1 INGODDS ELLOS Kkl 1
_____________________________________________________________________________________________________
NSCHK AVD KONGSBERG 31. OKTOBER
Dommer: Morten Nilsen
Exc 2 AKK CK - INGODDS RICKI
_____________________________________________________________________________________________________
NSCHK AVD MØRE OG ROMSDAL I KRISTIANSUND 11. OKTOBER
Dommer. Roland Fors, Sverige
1JKK CK 4 BHK - INGODDS DALLAS
2 JKK - INGODDS ENZO
1 BKK CK 2 BHK ResCERT - BH SL1 INGODDS XEUZZ
2 AKK CK 2 BTK CERT - INGODDS ZOLLIS
_____________________________________________________________________________________________________
NSCHK AVD NORDENFJELDSKE I TRONDHEIM 19. SEPTEMBER
Dommer: Anders Eriksson, Sverige
Exc 1 AUKK CK 3 BHK - INGODDS ARON
Exc 1 BKK CK 4 BHK ResCERT - BH SL1 INGODDS XEUZZ
Exc 1 CHK CK 1 BHK BIM - INT N SE U CH BH AD SchH1 INGODDS ELLOS
Exc 2 JKK CK - INGODDS ESSINA
Exc2 AUKK CK - INGODDS ZOLLIS
Exc BKK - INGODDS ULLA
_____________________________________________________________________________________________________
NORSK VINNERUTSTILLING GARDERMOEN 17. - 19. JULI
Dommer: Leif Belgen
6-9 mnd.:
ML2 - INGODDS ESSINA
Dommer: Frank Goldlust
18-24 mnd.
SG 2 - INGODDS ARON
SG 2 - INGODDS YOSCHIE
Åpen klasse:
V10 - BH INGODDS ULLA
Brukshund klasse:
V 1 - INT N SE U CH SchH1 INGODDS ELLOS
V 3 - INT N SE U CH SchH1 INGODDS FOLLIS
V 4 - N SE U CH IPO1 INGODDS WESPE
2. BESTE OPPDRETTER - KENNEL INGODD
_____________________________________________________________________________________________________
NORGESMESTERSKAPET I LYDIGHET GARDERMOEN 17.-18. JULI
Dommere: Ann-Marit Traaholt og Lene Berntsen
Kl 2:
Nr. 1 og Norgesmester: BH INGODDS XEUZZ
_____________________________________________________________________________________________________
NSCHK AVD NORDENFJELDSKE 12. JULI
Dommer: Jo Cathie, (SV dommer) Belgia
6-9 mnd.:
ML 1 - BESTE VALP - INGODDS ESSINA
ML 2 - INGODDS EURAH
ML 3 - INGODDS ELLYS
Langhår:
ML 1 - INGODDS ESMEE
9-18 mnd.: Junior klasse
2 JKK - INGODDS DALLAS
3 JKK - INGODDS DOCCAS
15-24 mnd.: Unghund klasse
1 AUKK CK 2 BHK CERT - INGODDS ARON
2 AUKK CK - INGODDS YOSCHIE
3 AUKK - INGODDS ZOLLIS
Brukshund klasse:
3 BHK - BH AD IPO1 INGODDS QWISSEL
CHK:
1 CHK CK 1 BHK BIM - INT N SE U CH BH AD SchH1 INGODDS ELLOS
1 CHK CK 1 BTK BIR - INT N SE U CH BH AD SchH1 INGODDS FOLLIS
3 CHK - INT N SE U CH BH AD IPO1 INGODDS SAZZINA
4 CHK - N SE U CH BH AD IPO1 INGODDS WESPE
HP OPPDRETTERKLASSE - BESTE OPPDRETTER - KENNEL INGODD
LYDIGHET KL 2:
Nr. 1 - BH INGODDS XEUZZ
_____________________________________________________________________________________________________
NSCHK AVD NORDENFJELDSKE TYSK MØNSTER 11. JULI
Dommer: Lars Nielsen, Sverige
6-9 mnd.
ML 1 - INGODDS ESSINA
ML 2 - INGODDS ELLYS
ML 3 - INGODDS EURAH
Langhår:
ML 1 - INGODDS ESMEE
9 -12 mnd.
ML 1 - INGODDS DATSCHA
ML 2 - INGODDS DERBY
ML 3 - INGODDS DALLAS
9-12 mnd.
ML 3 - INGODDS DOCCAS
18-24 mnd.:
SG 1 - INGODDS ARON
SG 1 - INGODDS YOSCHIE
SG 2 - INGODDS ZOLLIS
Brukshund klasse:
V 1 - INT N SE U CH BH AD SchH1 INGODDS ELLOS
V 3 - INT N SE U CH BH AD SchH1 INGODDS FOLLIS
V 5 - N SE U CH BH AD IPO1 INGODDS WESPE
_____________________________________________________________________________________________________
NKK INT TRONDHEIM 5. JULI
Dommer: Manuel Loureiro Borges, Portugal
1 JKK CK 2 BHK ResCERT - INGODDS DALLAS
1 BKK CK 2 BTK CERT CACIB - BH AD IPO1 INGODDS QWISSEL
1 CHK CK 1 BTK CACIB - INT N SE U CH BH AD IPO1 INGODDS SAZZINA
_____________________________________________________________________________________________________
NSCHK AVD MØRE OG ROMSDAL KRISTIANSUND 14. JUNI
Dommer: Sven Erik Lundkvist, Danmark
6-9 mnd.:
M 1 - INGODDS ENZO
ML 1 - BESTE VALP - INGODDS ESSINA
1 JKK CK 3 BHK ResCERT - INGODDS DALLAS
1 AUKK CK 1 BHK CERT BIM - INGODDS ARON
1 CHK CK 2 BHK - INT N SE U CH SchH1 INGODDS ELLOS
3 JKK - INGODDS CALLAS
1 AUKK CK 2 BTK CERT - INGODDS YOSCHIE
1 BKK CK 4 BTK ResCERT - BH IPO1 INGODDS QWISSEL
1 CHK CK 1 BTK BIR - INT N SE U CH SchH1 INGODDS FOLLIS
2 CHK CK 3 BTK - N U CH IPO1 BH AD INGODDS WESPE
LANGHÅR:
1 JKK CK 1 BHK CERT BIR - INGODDS CODA
BESTE OPPDRETTER KLASSE: KENNEL INGODD
_____________________________________________________________________________________________________
NSCHK MIDT NORSK MESTERSKAP TYSK MØNSTER KRISTIANSUND 13. JUNI
Dommer: Bjørn Lundberget
6-9 mnd.:
ML 1 - INGODDS ENZO
ML 1 - INGODDS ESSINA
9-12 mnd.:
ML 1 - INGODDS DALLAS
12-18 mnd.:
SG 1 - INGODDS CALLAS
18-24 mnd.:
SG 1 - INGODDS YOSCHIE
Brukshundklasse:
V 1 - INT N SE U CH SchH1 INGODDS ELLOS
V 1 - INT N SE U CH SchH1 INGODDS FOLLIS
V 2 - N U CH IPO 1 INGODDS WESPE
LANGHÅR:
12-18 mnd.:
SG 1 - INGODDS CODA
BESTE OPPDRETTER KLASSE: KENNEL INGODD
_____________________________________________________________________________________________________
NSCHK AVD HELGELAND 30. MAI
Dommer: Morten Nilsen, Sverige
6-9 mnd.:
ML 2 - INGODDS DELTA
1 BKK CK 2 BTK ResCERT - BH IPO1 INGODDS QWISSEL
_____________________________________________________________________________________________________
NSCHK AVD OPPLAND 30. MAI
Dommer: Svein Egil Vagle
1 AUKK CK 4 BHK - INGODDS ARON
1 CHK CK BIM - INT N SE U CH BH AD SchK 1 INGODDS FOLLIS
_____________________________________________________________________________________________________
NKK INT ÅLESUND 9. MAI
Dommer: Liz-Beth C. Liljeqvist, Sverige
1 BHKK CK 1 BHK CERT CACIB BIM - Championat - Ingodds Qurax
1 BHKK CK 2 BTK ResCERT ResCACIB - Ingodds Qwissel
_____________________________________________________________________________________________________
NSCHK AVD NORDENFJELDSKE TRONDHEIM 25. APRIL
Dommer: Arvid Strømsvik
4-6 mnd.:
ML 2 - INGODDS ENZO
ML 1 - BESTE VALP - INGODDS ESSINA
ML 2 - INGODDS ELLYS
ML 3 - INGODDS EURAH
ML 4 - INGODDS EIFELL
6-9 mnd.:
ML 2 - INGODDS DALLAS
ML 3 - INGODDS DOCCAS
HP AVLSKLASSE - INT N SE U CH IPO1 BH AD INGODDS SAZZINA
1 JKK CK 2 BHK ResCERT - INGODDS ARON
1 AKK - INGODDS REODOR FELGEN
3 AKK - BH INGODDS XEUZZ
1 AUKK CK - INGODDS ZOLLIS
3 AUKK CK - INGODDS YOSCHIE
1 AKK CK - BH INGODDS ULLA
2 BHKK CK 5 BTK ResCERT - BH IPO1 INGODDS QWISSEL
3 BHKK - BH AD IPO1 INGODDS TWISTER
1 CHK CK 1 BTK BIR - INT N SE U CH SchH1 INGODDS FOLLIS
2 CHK CK 2 BTK - N U CH BH AD IPO1 INGODDS WESPE
3 CHK CK 4 BTK - INT N SE U CH BH AD IPO1 INGODDS SAZZINA
HP OPPDRETTERKLASSE - BESTE GRUPPE - KENNEL INGODD
LONGCOAT:
4-6 mnd.:
ML 1 - BESTE VALP - INGODDS ESMEE
1 JKK - INGODDS BAMSE
____________________________________________________________________________________________________
TTBK MELHUS VALPESHOW 22. mars
Dommer: Tanja Hulsund
BIR - BESTE VALP - BIG3 - INGODDS DALLAS
______________________________________________________________________________________________________
NSCHK AVD HEDMARK 21. mars
Dommer: Christoph Ludwig
2 JKK CK 4 BHK - INGODDS ARON
_____________________________________________________________________________________________________
LG04 WILDESHAUSEN 14. mars, Tyskland
Dommer: Helmut Buss
KÖRUNG - BESTÅTT - N U CH IPO1 INGODDS WESPE
_____________________________________________________________________________________________________
LG04 OLDENBURG - HUNDSMÜHLEN 28. februar, Tyskland
Dommer: Klaus Ambrosius
IPO1 - BESTÅTT - INGODDS WESPE
_____________________________________________________________________________________________________
NORSK CHOW CHOW KLUB VALPE SHOW PÅ LER 17. JANUAR
Dommer: Heidi Fritjofsen
BIR BIG 2 - BESTE VALP - INGODDS DOCCAS
BIM - INGODDS DALLAS
_______________________________________________________________________________________________________